Çiğdem Çalışkanoğlu Kimdir?
  1. Anasayfa
  2. Life Guide

Çiğdem Çalışkanoğlu Kimdir?

0

Halkla İlişkiler bölümü mezunu olan Çiğdem  Çalışkanoğlu, Özel bir bankada Satış ve Pazarlama alanında başladığı kariyerini , uluslararası lojistik ve dış ticaret sektöründe devam ettirmiştir. Uzun yıllar orta ve üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra , dünyanın pek çok ülkesinde edindiği satış ve pazarlama deneyimlerinden yola çıkarak, insan odaklı satış, kariyer yönetimi , marka yönetimi , pazaralama stratejileri ,marka konumlandırma ve algı yönetimi gibi alanlarda eğitimler almış  , araştırmalar  ve projeler yapmıştır.

 

Üst düzey yönetici koçluğu eğitimi aldıktan sonra, CPD ( Continuing Professional Development )  akredite koçluk eğitimini tamamlamıştır. Bundan sonra , temel koçluk eğitimi ATCSTH  ( Approved  Coach Spesific Training Hours )  akredite eğitim programını bitirip,  ICF ( international coaching federation) akredite /ACTP (accredited certified training program ) eğitimini de  başarıyla tamamlayarak, ACC Profesyonel Koç ve Mentör ünvanı almıştır.

İç görü ve karakter analizleri konusunda, psikoloji eğitimleri almaya devam etmekte olup bunun yanı sıra halkla İlişkilerde  güncel kavramlar ve  gelişmeleri  takip etmek amacıyla, ikinci üniversite olarak Halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümünde öğrenim görmeye devam ediyor.

Hali hazırda , markalara ,markalaşma yolunda ilerleyen kişi ve kurumlara, iş başlangıç aşamasında olanlara ;  stratejik iletişim danışmanlığı , medya, halkla ilişkiler ve kriz iletişimi, marka algısı oluşturma ve konumlandırma , itibar yönetimi ,ve sosyal ilişkiler konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uluslararası alanda da  kurumsal koçluk ,marka ve ticari danışmanlık yapmaya devam eden Çiğdem Çalışkanoğlu, pek çok dergi , gazete ve web sitesinde de yazılar yazmakta ve yayımlamanın yanı sıra 2023 yılında ticarete atılarak,  DRAGON SHAMPOO adlı saç ürünleriyle kozmetik dünyasına adım atmıştır.

 

HOBİLERİNİZ NELERDİR ?

Aslında düzenli olarak yaptığım bir hobim yok ama zaman buldukça değişik yemek tarifleri denemeyi ve ahşap boyamayı seviyorum.  İş dışında kalan zamanımın çoğunu sokaktan kurtardığım kedilerimle ilgilenerek geçiriyorum. En büyük mutluluğum hayvanlarla ilgilenmek.

DRAGON SHAMPOO  NE  İFADE EDİYOR ? :

Daha önce de pek çok alanda ticaret yapmış biriyim ama Dragon Shampoo’nun yeri  benim için bambaşka çünkü ilk defa kendi adım ve vizyonumla insanların karşısına çıkıyorum. Benim bebeğim gibi. Her gün yavaş yavaş büyüdüğünü görmek inanılmaz bir gurur, mutuluk ve motvasyon kaynağı.

En büyük hayalim, Dragon Shampoo’nun bir dünya markası olması. Bunu başarabilmek için sürekli çalışıyor, üretiyor ve araştırıyoruz. Üretim aşamasından tüketiciye ulaşana kadar ki tüm aşamalarını günlük olarak takip ediyoruz. Kullanıcılarımızla devamlı olarak iletişimde kalarak, aldığımız geri bildirimlere göre markamızı ve vizyonumuzu  geliştiriyoruz.

DRAGON SHAMPOO NASIL KULLANILIR ?

Dragon Shampoo ürünleri  üçlü bir bakım setinden oluşmaktadır.

Tabii ki dileyenler , tek tek kullanabilir ancak naçizane önerimiz arada başka içeriği olan ürün kullanılmaması.

Şampuan:

Klasik şampuanlar gibi, avucunuza alacağınız bir miktar şampuanı, ıslak saça eşit miktarda sürüp köpüterek ve saç diplerine masaj yaparak dilediğiniz sıklık ve tekrarda kullanabilirsiniz. Daha sonra bol suyla durulanması gerekir. Saçta kalıntı bırakmadan kolayca durulanır.

Saç Bakım Maskesi :

Şampuan sonrası iyice durulanmış saçın uzunluğuna göre bir miktar maskeyi saç uçlarından başlayarak diplere doğru yayarak ve saç derisine yumuşak bir masaj yaparak uygulamalı ve maskenin saçtaki görevini yapması için, saçımızda en az 6-7 dk kadar bekletmeliyiz. Beklettikten sonra bol su ile durulamalıyız.

Onarıcı Serum :

Şampuan ve Maske sonrası fazla suyu alınmış nemli veya kuru saça uygulanır.

Saçın uzunluğuna göre avucumuza alacağımız bir miktar serumu , yıpranmış saç uçlarından diplere ve saç derisine sürüp,  hafif bir masajla saç derisine yedirmeliyiz. Daha sonra saçı yumuşak bir tarakla tarayıp, havlu veya fön makinesiyle kurutmalıyız. Onarıcı serum durulanmayan bir üründür ve bir sonraki yıkamaya kadar saçta kalmalıdır. Saçta ağırlaşma ve yağlanma yapmadığı için ,gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Dragon Shampoo nereden satın alınabilir ?

Dragon Shampoo ürünleri,   www.dragonshampoo.com adlı web sitemizden veya Trendyol’dan kolayca alınabilir. Bunun dışında ,

Hatay- Serinyol’da :  İznebioğlu Opet Benzin İstasyonu

Hatay Merkezde : Cuma Karaahmetli Kuaför ve Güzellik Salonu

Hatay – Altınözü : Maria Çoban Güzellik  Salonu  gibi satış noktalarından da temin edilmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir